facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

„Zdrowe Nogi”

 

Powszechny Program Profilaktyczny ?Zdrowe Nogi?

STUDIO MD bierze udział w Powszechnym Programie Profilaktycznym ?ZDROWE NOGI?.

Program ten nakierowany jest przede wszystkim na promowanie najlepszych gabinetów, spełniających standardy europejskie w zakresie wyposażenia i przygotowania merytorycznego pracowników.

W ramach programu organizowane są szkolenia zapewniające wiedzę medyczną z zakresu: diabetologii, dermatologii, ortopedii i flebologii. Organizowane są również prezentacje różnorodnych zabiegów kosmetycznych, jak choćby zakładania klamer na wrastający paznokieć czy rekonstrukcji płytki paznokci.

 

Czym są Gabinety ?Zdrowe Nogi??

Są to wyjątkowe gabinety! Pracują w nich ludzie, posiadający zaświadczenia o odbyciu szkolenia medycznego dla specjalistów ds. pielęgnacji stóp. To kosmetyczki i rehabilitanci, którzy potrafią w fachowy sposób zająć się stopami zarówno pacjentów zdrowych, jak i chorych.

Gabinety odgrywają dużą rolę w leczeniu dolegliwości stóp. Profesjonaliści w nich pracujący wykonują zabiegi związane z pielęgnacją stóp, a w razie konieczności kierują pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty.

 

Jakie zabiegi wykonywane są w Gabinetach Zdrowe Nogi?

Do niedawna zabiegi związane z pielęgnacją stóp ograniczały się do pedicure?u kosmetycznego: obcięcia paznokci i usunięcia zrogowaciałego naskórka. Obecnie w dobrych gabinetach kosmetycznych jest podolog, który odpowiedzialny jest za wykonywanie zabiegów leczniczych. Pacjenci korzystający z usług gabinetów cierpią na różnorodne problemy w obrębie stóp m.in. wrastające paznokcie, nagniotki (znane powszechnie jako odciski), modzele (nadmiar zrogowaciałego naskórka na piętach, który utrudnia chodzenie).

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja podologiczna (bezpłatna w przypadku pełnego zabiegu podologicznego) od 50.00 zł
Pedicure podstawowy 100.00 zł
Pedicure specjalistyczny (leczniczy) 110.00 ? 130.00 zł
Pedicure odciążający 130.00 ? 150.00 zł
Obcięcie i opracowanie paznokci (zależnie od stanu) 50.00 – 70.00 zł
Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo 50.00 – 70.00 zł
Rekonstrukcja płytki paznokciowej czyli odbudowa paznokcia zastępczego(oczyszczenie i nałożenie żelu ) 60.00 zł – 80.00 zł
Modzele ? terapia/usunięcie 1strefa 20.00 – 40.00 zł
Odciski ? terapia/usunięcie 1szt 20.00 – 40.00 zł
Opracowanie pękających pięt 2 szt 60.00 – 70.00 zł
Odciążenia nagniotków/modzeli/ran/pięt 20.00 – 60.00 zł