facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Jesień to idealny czas dla różnego rodzaju kosmetycznych zabiegów.
Chłodniejsza pora roku i zdecydowanie mniejsza ilość promieni słonecznych, które mogłyby działać fotouczulająco lub przebarwiająco, sprzyjają ingerencji kosmetycznej w osłabioną strukturę dermy.

Jednym z najbardziej polecanych w tym okresie zabiegów pielęgnacyjnych jest silne, głębokie oczyszczanie twarzy.
Najnowszym zabiegiem, który święci triumfy w profesjonalnych salonach urody jest PEELING WĘGLOWY.

peeling-weglowy

Jesienią można skorzystać z kilkunastu rodzajów peelingów chemicznych (z użyciem kwasów), mechanicznej mikrodermabrazji czy oczyszczania kawitacyjnego.

Najnowszym zabiegiem, który właśnie wprowadziliśmy do oferty Studia MD, jest laserowy peeling węglowy, nazywany także zabiegiem ?black doll?.

Peeling węglowy to zabieg silnie oczyszczający, rozjaśniający przebarwienia oraz wygładzający nierówności skóry i drobne zmarszczki.

Jeśli jednak nie do końca wiesz, ?z czym to się je? i czy taki peeling jest odpowiedni dla Twojego rodzaju cery, zapraszamy do lektury.

 

Jak wygląda sam zabieg?

Kosmetolog najpierw pozbawi Twoją skórę makijażu oraz całodziennych zanieczyszczeń, a następnie naniesienie na nią warstwę gładkiej, węglowej mazi w czarnym kolorze, omijając okolicę oczu i ust.
Następnie wykorzysta laser, którego światło zostanie pochłoniętę przez czarna maskę z węgla.

 

Na koniec zabiegu pozostałości peelingu węglowego zostają zmyte z twarzy, a skóra potraktowana, dobranym do potrzeb, kremem pielęgnacyjnym lub poddana wybranemu zabiegowi pielęgnacyjnemu z oferty salonu.

 

Na czym polega fenomen tego zabiegu?

Young beautiful woman in a mask for the face of the therapeutic

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, wykorzystujący światło lasera w dwojaki sposób ? bo nie tylko pozwala na dogłębne oczyszczenie każdego zakamarka skóry, ale także działa odmładzająco.

Jak to możliwe? Sam zabieg łączy w sobie dwa procesy ? fotoablacji, czyli odparowywania zniszczonych tkanek oraz niepożądanych pigmentów, oraz fototermolizy, która powoduje utworzenie stref mikrourazów termicznych naskórka, prowadzących do jego uszkodzenia i złuszczenia.

Substancją maksymalizującą pochłanianie światła z wiązki lasera jest właśnie węgiel, nakładny na powierzchnię skóry podczas zabiegu.
Czarna warstwa z łatwością absorbuje energię świetlną, a efekty peelingu są widoczne tuż po zakończeniu zabiegu.

 

Skąd nazwa peeling węglowy oraz określenie ?black doll??

Nazwa zabiegu wzięła się nie tylko od koloru stosowanej do oczyszczania mazi, ale faktycznie od prawdziwego węgla, którego rozjaśniające / wybielające właściwości znane są od dawna.
Skóra twarzy, po wstępnym oczyszczeniu z makijażu, zostaje pokryta koloidalną zawiesiną węgla, której cząsteczki wnikają we wszystkie zakamarki dermy.

?Black doll? to w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego ?czarna lalka? ? co określa wygląd twarzy w trakcie zabiegu po zastosowaniu węgla (czarna twarz) oraz efekty gładkiej i mocno rozjaśnionej, oczyszczonej skóry po zabiegu (wygląd idealnej twarzy, jak u lalki).

peeling_węglowy_robocza

 

Czy peeling węglowy jest dla mnie?

Peeling węglowy jest dla odpowiedni dla każdego typu cery ? właściwie nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, jeśli chodzi o rodzaj skóry.
Jednak najbardziej polecany jest w przypadku skóry zmęczonej, szarej i ziemistej, która potrzebuje mocnego rozjaśnienia.

Peeling idelanie sprawdzi się także na skórze z przebarwieniami wszelkiego rodzaju, zarówno tymi powierzchniowymi, jak i głębokimi, ciężkimi do zwalczenia.

To zabieg odpowiedni dla skóry dotkniętej trądzikiem, wągrami, pryszczami, krostkami i grudkami np. prosakami w okolicach skroni.
Doskonale poradzi sobie także z zamknięciem i zmniejszenie widoczności porów.
Działanie odmładzające będzie widoczne poprzez zwiększenie jędrności i elastyczności skóry po zabiegu czy zminimalizowane widoczności oznak fotostarzenia, np. drobnych zmarszczek i bruzd.

 

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Laserowy peeling węglowy daje efekty widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu, a to oznacza, że nie będzie żadnego zaczerwienienia, złuszczania skóry przez kilka dni, itp., jak to ma miejsce np. w przypadku złuszczania kwasami.
Wręcz przeciwnie ? peeling węglowy uspokaja stany zapalne, miejscowe zaczerwienienia i podrażnienia.

Jednak skóra po tym rodzaju peelingu będzie bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych (do ok. 1-2 tygodni po zabiegu), dlatego należy zastosować się do porad kosmetologa wykonującego zabieg, odnośnie dalszej pielegnacji skóry.

 

Efekty widoczne od razu po zakończeniu peelingu to:

 • oczyszczenie skóry i odblokowanie zatkanych porów
 • usunięcie zaskórników
 • zwężenie rozszerzonych porów i wygładzenie skóry
 • rozjaśnienie cery
 • likwidacja przebarwień powierzchniowych
 • redukuje zaczerwienienia przy stanie zapalnym w trądziku

Efekty widoczne po kilku dniach od zabiegu:

 • rozpoczęcie procesu regeneracji skóry
 • ujednolicenie kolorytu cery
 • znaczne rozjaśnienie przebarwień głębokich
 • zmniejszenie wydzielania sebum
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry.