facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Botox Warszawa

Toksyna botulinowa (botox) ma zastosowanie w redukcji i usuwaniu zmarszczek. Jak dotąd jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod walki z nimi. Działa na zasadzie blokowania połączeń pomiędzy nerwami a unerwianymi przez nie mięśniami blokując przy tym synapsy nerwowo-mięśniowe. W rezultacie mięśnie rozluźniają się a zmarszczki czasowo się wygładzają.

W kosmetyce botox stosuje się głównie przy leczeniu nadmiernej potliwości oraz przy usuwaniu zmarszczek mimicznych. Wstrzykiwana toksyna botulinowa działa miejscowo, a efekty zabiegów utrzymują się ok. 4-6 miesięcy. Jest to spowodowane tworzeniem się nowych połączeń włókien nerwowych co jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Po tym czasie dla utrzymania optymalnego efektu zabieg powinno się powtórzyć.

Botox jest całkowicie bezpieczny i z powodzeniem wykorzystuje się go nie tylko w kosmetologii ale i w wielu dziedzinach medycyny.

 

bocouture botox ampułki

Botox i wskazania do zabiegu

Botox jest szczególnie polecany osobom cierpiącym z powodu widocznych zmarszczek mimicznych. Często pojawiają się one już w młodym wieku u osób z ekspresyjną mimiką twarzy.

Jeśli zmarszczki są bardzo głębokie warto pomyśleć o wsparciu efektów zabiegu przy pomocy kwasu hialuronowego, którym możemy wypełnić zmarszczki i uzyskać najlepszy efekt.

Zabieg może być również z powodzeniem łączony z innymi rodzajami zabiegów liftingujących na twarz. Botox jest szeroko stosowany przy walce ze zmarszczkami:

 • pomiędzy brwiami,
 • poprzecznych czoła,
 • zmarszczki w okolicach oczu (tzw. kurze łapki),
 • na szyi, wokół ust, przy powiekach oraz innych miejscach.

W dermatologii stosujemy również botox przy leczeniu nadmiernej potliwość głównie pod pachami ale tez na dłoniach i stopach.

 

Jak przebiega zabieg?

Podstawa to bezpieczeństwo oraz higiena, dlatego w Studio MD ostrzykiwanie odbywa się przy pomocy jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Preparat aplikuje się miejscowo w kilka punktów na twarzy. Zabieg zajmuje ok. 15-20 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Odczucie bólu jest minimalne i dla wielu osób praktycznie nieodczuwalne. Przy zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból można zastosować znieczulanie kremem mniej więcej na godzinę przed zabiegiem.

 

Po zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem botoksu są bardzo widoczne. Zmarszczki likwidują się całkowicie lub znacząco wygładzają. Osiągamy łagodniejsze rysy i wyraz twarzy. Twarz przy tym wygląda naturalnie, dotychczasowa mimika pozostaje bez zmian.

Dawkowanie botoksu jest kwestią indywidualną. Jego wstrzykiwaną ilość dobiera się odpowiednio do potrzeb pacjenta, jest ona natomiast wielokrotnie niższa od dawek leczniczych stosowanych w medycynie.

Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach natomiast pełny efekt terapeutyczny możemy zauważyć po około tygodniu. Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 miesięcy do pół roku. Podobnie jak w przypadku efektów innych zabiegów medycyny estetycznej jest to kwestia bardzo indywidualna.

Po przestaniu działania toksyny botulinowej mimika stopniowo wraca do stanu sprzed zabiegu. Rekomendowane jest wówczas powtórzenie zabiegu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Zaburzone przewodnictwo mięśniowo-nerwowe
 • Alergie i wrażliwość na którekolwiek składniki botoksu
 • Stosowanie określonych leków na krócej niż tydzień przed zabiegiem( m.in. amino glikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna)
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków antykoagulacyjnych

 

Po zabiegu warto pamiętać o

 • Bezpośrednio po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w okolicach wkłucia,
 • unikać masażu i dotyku w miejscach wstrzyknięć preparatu,
 • przez 4 godziny po zabiegu unikać pochylania się do dołu.

 

Ceny

TOKSYNA BOTULINOWA - BOCUTURE
Usługa Cena
Komplet (poziome/pionowe/kurze łapki) 1 400.00 zł
Poziome na czole 600.00 zł
Pionowe na czole (lwia zmarszczka) 600.00 zł
Kurze łapki 600.00 zł
Zmarszczki palacza ? górna warga (do całości gratis) 250.00 zł
Mezoterapia z botox-u/dysportu (partia np.: szyja) od 600.00 zł

Zabiegi z botoksem w Warszawie.