facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Uroda stóp

 

Uroda stóp

Właściwa pielęgnacja stóp ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia, a także dla dobrego samopoczucia. Nie każdy z nas potrafi jednak we odpowiedni sposób wykonać pedicure samodzielnie w domu, dlatego też warto oddać się w profesjonalne ręce kosmetyczki.

 

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny ? w zakres tego zabiegu wchodzą następujące czynności: moczenie stóp klienta, zmycie poprzednio nałożonego lakieru, skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka, nałożenie preparatów pielęgnacyjnych oraz, na życzenie, pomalowanie paznokci.  Podczas zabiegu używamy najwyższej klasy frezarki do stóp firmy Gerlach, dzięki czemu jest on wykonywany szybko, bezboleśnie, bez obawy skaleczenia. Sprzęt zaopatrzony jest w sterylne, wymienne, szybkoobrotowe końcówki, a specjalny system pochłaniania i spryskiwania daje gwarancję bezpieczeństwa i komfortu.

Zabieg pielęgnacji stóp powinien być powtarzany raz w miesiącu.

 

Pedicure medyczny  –  patrz centrum podologii

Zabieg ten ma szerszy zakres: oprócz zrogowaciałego naskórka usuwane są także odciski, modzele, nagniotki. Wykonywane są również korekcje wrastających paznokci za pomocą zakładanych na nie klamer oraz rekonstrukcje płytki paznokcia przy użyciu specjalnej Nagelmasse firmy GEHWOL.

 

Zakupy

W STUDIO MD  doradzimy  Państwu  zakup właściwych kosmetyków do pielęgnacji  stóp. Zakupów można dokonać w naszym  gabinecie.

W przypadku dolegliwości i problemów ze stopami oraz palcami u stóp polecamy   silikonowe ortezy,  opatrunki ochronne (poduszeczki, plastry) elastyczne ochraniacze i nakładki przeciwuciskowe zapewniające ochronę stopy, palców i komfort chodzenia w każdym obuwiu.

Ważne! Na stopy problematyczne zaleca się stosowanie kremów przeznaczonych do stóp. Smarowanie ich balsamem czy kremem przeznaczonym do ciała nie jest wystarczające, gdyż powinny one nie tylko nawilżać i natłuszczać skórę, lecz również chronić przed grzybicą, nadmierną potliwością i przykrym zapachem. Te wymagania spełniają tylko specjalistyczne kremy.

 

Pedicure Spa (kosmetyczny pedicure z regeneracją)

Spa pedicure to dwie godziny relaksu dla stóp. Zabieg rozpoczyna się od odświeżającej i wygładzającej kąpieli stóp, pachnącej mlekiem i miodem lub limonką i mietą. Kolejny krok to masaż cukrowym  peelingiem o zapachu moreli, który wygładza i delikatnie natłuszcza skórę. Następnie na stopy nakłada się maskę odżywczo-nawilżającą. Zabieg wieńczy 15- minutowy  masaż relaksujący.

 

Cennik

Stopy
Usługa Cena
Pedicure kosmetyczny + peeling + krem + malowanie 100.00 zł
Regeneracja stóp bez pedicure 60.00 zł
Masaż relaksujący stóp bez pedicure 60.00 zł