facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Odciążanie bolesnych miejsc

Odciążanie bolesnych miejsc

Tzw. ortezy, służące do korekcji deformacji w obrębie palców stóp (np. halluxy, palce młotkowate), odciążania miejsc bolesnych (np. po usunięciu odcisków, pękających pięt), minimalizowania dolegliwości bólowych różnych partii stopy (np. kości śródstopia).

 

Nowy, rewolucyjny produkt LIGASANO ?!

Gąbki Ligasano? mają niespotykane właściwości opatrunkowe. Są przeznaczone do stosowania na trudno gojące się rany, odleżyny pooperacyjne, owrzodzenia żylne i powstałe na skutek ucisku. Dzięki Ligasano? wyleczenie z tak trudnych dolegliwości jest już możliwe. Są bardzo przydatne w podologii jako odciążenie stóp oraz opatrunki po niektórych zabiegach podologicznych jak głębokie i bolące odciski na stopach, brodawki, głęboko wrastające paznokcie z tzw. ?dzikim mięsem?. Gąbki Ligasano? idealnie służą jako odciążenia na pękające pięty czy haluksy.   Są to gąbczaste płaty o grubości 1 cm do przycinania na odpowiednią wielkość stopy. Za pomocą tego specjalnego materiału w profesjonalny sposób można odciążyć stopę lub część stopy oraz bolące miejsca po specjalistycznych zabiegach podologicznych.

 

Właściwości pianki:

  • Znakomite odciążenie dla stóp, (bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy)
  • Jest niemal niewyczuwalna, nie ogranicza sprawności ruchowej.
  • Absorbuje nacisk lub ucisk.
  • Działa odciążająco i zapewnia dobrą amortyzację.
  • Działa na nadpotliwość i przeciw tzw. zimnym stopom (pianka delikatnie drażni skórę na stopach co wywołuje tarcie, a przez to rozgrzewa i dotlenia stopy)
  • Unikalna struktura i właściwości pianki sprawiają, że Ligasano jest chłonne i bardzo dobrze odbiera pot z gruczołów potowych na stopach a tym samym nie nawilża skóry.
  • Ligasano idealnie klimatyzuje, poprawia ukrwienie i działa przeciw odciskom. Jest przy tym znakomitym amortyzatorem
  • Biała pianka Ligasano jest idealna dla osób, które mają skłonności do tworzenia się odcisków na stopach. Działa ona jak amortyzator. Bardzo dobrze wpływa na prawidłowe ukrwienie stóp podczas długich spacerów i wymarszów (Pielgrzymek a nawet górskich wypraw).
  • Ligasano? biały sterylny stosowany jest również jako opatrunek i dlatego używa się go w szpitalach i klinikach.

Piankę można w dowolny sposób przycinać i w razie potrzeby poddać sterylizacji Aby dokładnie zamocować przykrojoną część do ruchliwej części stopy można dodatkowo okleić go plastrem np. Omnifix Elastic lub nałożyć stopki Służą głównie odciążeniu i profilaktyce stóp. Wkładka podeszwowa LIGASANO? nie jest porównywalna z żadnym innym produktem z silikonu, lateksu czy filcu. Materiały te bowiem nie posiadają zwykle właściwości wchłaniania potu, nieraz same kumulują wilgoć rozmiękczając naskórek i powodując tym jego nadwrażliwość.

Wkładka LIGASANO? chroni przed uciskiem i tarciem, klimatyzuje i poprawia ukrwienie kończyn. Zapewniają komfort stopom nadpotliwym oraz kobietomz syndromem zimnych stóp, kiedy to poprzez drażnienie i masowanie skóry, dochodzi do silnego ukrwienia, a co za tym idzie rozgrzania stóp. Stopy które uległy deformacjom polegającym na opuszczeniu główek śródstopia a w konsekwencji pieczeniu zyskują dzięki wkładką amortyzację i izolację od podeszwy obuwia.

Cena odciążeń bolesnych miejsc od 60 zł (jedna stopa).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena

Usługa Cena
Odciążenia nagniotków/modzeli/ran/pięt 20.00 – 60.00 zł