facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Wrastające paznokcie

 

Bezbolesna i fachowa korekcja wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to bardzo bolesny problem, z którym boryka się wiele osób. Do niedawna powszechnie stosowaną metodą leczenia było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Metoda ta jest jednak mało skuteczna, gdyż nie usuwa przyczyny, jest jedynie leczeniem doraźnym. Po odrośnięciu istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu  dolegliwości. Istnieje jednak możliwości założenia klamry, która jest bezbolesnym sposobem leczenia wrastającego paznokcia. Przynoszą one natychmiastową ulgę, a ich działanie rozpoczyna się zaraz po  założeniu.

Nie ma wielu przeciwwskazań do zakładania klamer: mogą być one stosowane u zarówno u dorosłych, jak i dzieci, a także u alergików czy diabetyków. Warto również wspomnieć, że ich zakładanie i noszenie jest bezbolesne, a sam wygląd ? estetyczny.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Na czym polega zakładanie klamer drutowych?

Specjalista dopasowuje klamrę do kształtu paznokcia. Następnie jest ona mocowana za pomocą haczyków pod jego brzegami, w miejscu, gdzie zaczyna wrastać  paznokieć.

Jak długo nosi się klamrę ?

Jest  to sprawa indywidualna. Najczęściej nosi się ją około roku, czyli do czasu całkowitego wzrostu paznokcia lub do momentu, aż problem zostanie całkowicie zlikwidowany.

Jak często zmienia się klamrę ?

Zabieg powtarza się mniej więcej co półtora do dwóch miesięcy.

Jakie jest zadanie klamry?

Zadaniem klamry jest odciągnięcie brzegów paznokcia ku górze i skorygowanie jego dalszego wzrostu.

W jaki sposób powinno pielęgnować paznokieć w domu po założeniu klamry?

Obowiązkowo każdy pacjent powinien codzienne wykonywać tzw. tamponadę, czyli podkładać pod paznokieć cienki wałeczek z flizeliny. Po nałożeniu klamry uczymy klienta, w jaki sposób wykonywać tą czynność.

Jaka jest cena klamry?

Założenie jednej klamry kosztuje 150 zł.

Przed założeniem klamry wskazane jest również zrobienie pedicure  (zabieg ten przygotuje paznokieć do nałożenia klamry).

Ile czasu  trwa zabieg?

Pedicure trwa 1,5 godziny, a samo założenie jednej klamry około od 0,5 do 1 godziny.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg, nawet przy ostrych stanach zapalnych, nie jest bolesny. Ból  odczuwany przed zabiegiem ustępuje natychmiast po jego wykonaniu. Dodatkowo, klamra nie przeszkadza przy chodzeniu i nie ogranicza wykonywanych przez nas dotychczas czynności,

Czy istnieją inne sposoby korekcji wrastających paznokci ?

Owszem,  są jeszcze inne metody korekcji wrastających paznokci, jednakże klamry metalowe są najskuteczniejsze.                         W praktyce istnieje kilka rodzajów klamer, które są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta.

  •   Klamry Fraser?a

Klamry Fraser?a, znane od ponad 60 lat, składają się z jednego elementu – specjalnie profilowanego drutu, który może być stosowany wielokrotnie. Oddziałują one na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest również bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

  •  tamponada

Tamponada to niezwykle istotny element korekcji wrastających paznokci. Wykonanie tej czynności polega na umieszczeniu w wale paznokciowym miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym  bądź płynem z antybiotykiem. W ten sposób poszerzana jest przestrzeń między płytką paznokciową a wałem, a w przypadku wystąpienia stanu zapalnego wchłaniany jest płyn tkankowy, ropa, co skutkuje osuszeniem wału paznokciowego. Po przeszkoleniu pacjent może zakładać  takie opatrunki samodzielnie w domu.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja podologiczna (bezpłatna w przypadku pełnego zabiegu podologicznego) od 50.00 zł
Kostka Arkady 300.00 zł
Wrastający paznokieć ? podcięcie z opatrunkiem ? tamponada 50.00 zł
Przełożenie klamry drutowej 80.00 zł
Korekcja wrastającego paznokcia Rurką Sulci-Protektor 1 szt 15.00 zł