facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

 

preparaty juvederm i surgiderm beauty4you.pl

Przebieg zabiegu

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem ( EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, między brwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

 

Jak długo utrzymują się efekty wypełnienia zmarszczek ?

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:

  • wieku,
  • rodzaju skóry,
  • trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania),
  • wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia;

Zalety zabiegu

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu auto immunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

USUWANIE ZMARSZCZEK
Usługa Cena
Bruzdy nosowo-wargowe
Bio expander 1 amp 1200.00 zł
Bio expander 2 amp 2100.00 zł
Erelle total action 1 amp. 1200.00 zł
Erelle total action 2 amp. (podane podczas jednego zabiegu) 2100.00 zł
Erelle total action 3 amp. (podane podczas jednego zabiegu) 3000.00 zł
Erelle refinement 1 amp. 1100.00 zł
Erelle refinement 2 amp. (podane podczas jednego zabiegu) 2000.00 zł
Erelle refinement 3 amp. (podane podczas jednego zabiegu) 2900.00 zł
Dolina łez
Erelle soft 1 amp. 800.00 zł
Kurze łapki 1ml od 700.00 zł
Zmarszczki palacza 1ml od 700.00 zł
Zmarszczki pionowe I poziome czoła 1ml od 700.00 zł
Poziome pierścienie szyi 1ml od 700.00zł

 

Wypełnianie zmarszczek w Warszawie.