facebook studio-md w warszawie
TEL: 533 282 787

Kostka Arkady

Ta nowoczesna i bezinwazyjna metoda leczenia wrastających paznokci u stóp jest bezpieczną alternatywą dla innych metod korygowania tego schorzenia.

 

 

Problem wrastających paznokci dotyka 1 na 7 osób z całej populacji. Główną przyczyną jest ich nieprawidłowe obcinanie. Paznokcie u stóp powinny być przycinane prosto, bez zaokrąglania brzegów i ich wycinania. Naruszenie prawidłowej struktury paznokcia powoduje, że płytka ma tendencję do zwijania się i przebijania skóry.
Równie często doprowadzamy paznokcie stóp do deformacji poprzez noszenie niedopasowanych butów ? zbyt małych, z wąskimi noskami, wykonanych z twardych materiałów sztucznych.

Kostka Arkady to innowacyjna metoda leczenia tego schorzenia. Główną jej zaletą jest szybkość stosowania i bardzo wysoka skutecznośc, a także bezpieczeństwo i nieinwazyjna terapia. Leczenie kostką przynosi natychmiastową ulgę oraz trwale poprawia wygląd paznokcia.

Znieczulenie
Przed wykonaniem zabiegu Kostką Arkady palce stóp mogą być znieczulone. Znieczuleniu poddaje się pojedyncze place ze zmianami chorobowymi.

Jak wygląda zabieg?
Palec z wrastającą płytką paznokciową umieszcza się w korpusie kostki. Są w nim otwory na ruchome narzędzia, które służą do korekcji zdeformowanych paznokci.
Leczenie zniekształconego paznokcia polega na odkształceniu brzegu płytki paznokciowej,a nastepnie zablokowaniu krawędzi haczykami. Dzięki temu paznokieć uzyskuje odpowiedni kształt.

Bardzo istotne w Kostce Arkady są łopatki. Po pierwsze tworzą one szkielet do nadbudowy bocznej krawędzi paznokcia za pomocą masy akrylowej. Po drugie ? łopatki utrzymują paznokieć w prawidłowej pozycji.

W trakcie zabiegu oprócz prawidłowego stelażu dla płytki paznokciowej, formowany jest również wał paznokciowy. Tworzy on odpowiedni, otwarty tor dla rosnącego paznokcia, a akrylowa rekonstrukcja płytki stanowi swoistą blokadę przed jego ponownym zniszczeniem.

Płytka paznokciowa jest utrzymywana w zdrowej pozycji, dzięki czemu nie dochodzi do ponownych deformacji.

Po zabiegu
W celu utrzymania efektów zabiegu i zniwelowania ryzyka ponownej deformacji bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń podologa odnośnie prawidłowego skracania i pielęgnacji paznokci.

Wskazania:

  • Ból około paznokciowy
  • Stany zapalne wału paznokciowego
  • Ból palców podczas chodzenia, dotykania
  • Widoczna deformacja paznokcia
  • Mocno zaokrąglona i wybrzuszona płytka
  • Jako alternatywa dla klamer, zabiegów chirurgicznych, zrywania paznokcia
  • Po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły rezultatów

Przeciwwskazania:

  • Zmiany nowotworowe
  • Zanik płytki paznokcia

Czas leczenia

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30-40 minut. U większości pacjentów już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt.

Zabieg Kostką Arkady powinien być wykonywany tylko w gabinecie chirurgicznym lub podologicznym.

Efekty

Kostka Arkady - Efekty

 

Usługa Cena
Kostka Arkady od 300 zł
Kostka Arkady – stan ropowiczy 500 zł